Badania ultrasonograficzne w ZPS

27 maja 2014
badania-ultrasonograficzne-1200x800.png

Od momentu komercjalizacji Zespół Przychodni Specjalistycznych zyskał  możliwość wykonywania  odpłatnych świadczeń zdrowotnych.

Oferta w zakresie prywatnej opieki medycznej jest systematycznie rozszerzana, przychodnia pozyskuje specjalistów z różnych dziedzin, którzy swoim doświadczeniem i umiejętnościami przyczyniają się do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń.

W ostatnim czasie znacznemu uatrakcyjnieniu uległa oferta Zespołu Przychodni Specjalistycznych w zakresie ultrasonografii. Przyczynił się do tego zakup nowoczesnego aparatu USG TOSHIBA APRIO 400 z funkcją elastrografii i szerokim zakresem głowic liniowych do 18 MHz oraz zatrudnienie nowych lekarzy zajmujących się diagnostyką ultrasonograficzną. Dzięki temu ZPS w chwili obecnej oferuje szeroki panel diagnostyki w tym zakresie, która może być wykonana w bardzo krótkim czasie.

Odpłatnie wykonać można:
– USG tarczycy
– USG szyi (węzły chłonne, ślinianki)
– USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej
– USG układu moczowego (nerki, pęcherz, prostata)
– USG ortopedyczne (staw skokowy, kolanowy, łokciowy, promieniowo – nadgarstkowy, biodrowy, barkowy, zmiany pourazowe)
– USG piersi
– USG gałki ocznej i oczodołu
– USG ginekologiczne
– Przepływy tętnic i żył
– Echokardiografię
– Biopsje tarczycy.

Z elastografią wykonać można:
– USG tarczycy
– USG sutków
– USG struktur położonych powierzchownie
– USG tkanek miękkich.

Ultrasonografia jest obecnie rutynową diagnostyką obrazową zmian morfologicznych w wielu narządach i tkankach. Dzięki funkcji elastografii możliwa jest duża precyzja pozwalająca na między innymi trafniejsze wytypowanie do badań biopsyjnych najbardziej podejrzanych ognisk, co jest bardzo istotne w diagnostyce onkologicznej.Metoda ta wykorzystuje różnicę w twardości pomiędzy zdrową tkanką a zmianami chorobowymi.

O przydatności badań ultrasonograficznych decyduje praktycznie brak przeciwwskazań do ich wykonania, stosunkowo małe koszty, zwykle dość krótki czas trwania badania i pełne bezpieczeństwo pacjenta. W wielu chorobach badanie USG znacząco pomaga w prawidłowym ich rozpoznaniu i monitorowaniu, bez konieczności wykonywania innych, bardziej obciążających, droższych i trudniej dostępnych badań obrazowych.

Na badania USG umówić można się telefonicznie por nr 14 63 10 217 lub bezpośrednio w Rejestracji Działu Diagnostyki Medycznej przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1 (III piętro), w dniach roboczych od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 19.00

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support