Bezpłatne badania spirometryczne – 28 września

21 września 2017

„Polsko oddychaj czystym powietrzem”, to kampania, do której przyłączył się Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Dzięki akcji, mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych. Dzień spirometrii zaplanowano na czwartek, 28 września w godz. 10-16. Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji w budynku „B” przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie.

– Ta edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. To jakim powietrzem oddychamy, wpływa bezpośrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować określone problemy zdrowotne. Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają się w sezonie grzewczym. To także okres zaostrzenia astmy i POChP, które w skrajnych sytuacjach mogą być zagrożeniem dla chorych – informują organizatorzy akcji z Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę , Alergię i POChP. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojskowego Instytutu Medycznego.

Przypominamy, że spirometria jest rodzajem badania medycznego, podczas którego mierzy się objętość i pojemność płuc oraz przepływ powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach. Podczas badania spirometrycznego, pacjent wykonuje kilka wdechów do ustnika, połączonego specjalną rurką z aparatem spirometrycznym, zgodnie z zaleceniami osoby wykonującej badanie.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support