Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Bezpłatne porady diabetologa i dietetyka

Już w najbliższy weekend, czyli sobotę, 24 października oraz niedzielę 25, października każdy może za darmo skorzystać z darmowych porad diabetologa i dietetyka w Gemini Park Tarnów. Kolejna profilaktyczna akcja Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie ma niebagatelne znaczenie – wystarczy wspomnieć, że prawie 3 mln Polaków cierpi na cukrzycę, a około pół miliona osób nie zdaje sobie sprawy z choroby. Skala problemu jest tak wielka, iż cukrzycę nazywa się cichą epidemią XXI wieku.

Specjaliści ZPS będą do dyspozycji Klientów Gemini Park Tarnów w godz. 14-18. Profilaktyczna akcja składa się nie tylko z porad, ale i pomiaru poziomu cukru i obliczania BMI. Warto też śledzić stronę ZPS na Facebooku, gdzie będzie można wygrać zabiegi w kriokomorze.

Wydarzenie w Gemini Park Tarnów stanowi kolejną odsłonę „Roku prezentów dla naszych pacjentów”. W poprzednich miesiącach mieszkańcy regionu skorzystali m.in. z bezpłatnych badań kardiologicznych, spirometrycznych czy nauki pierwszej pomocy. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku.