Fascynująca Noc Naukowców w ZPS – 29 września

18 września 2017

Przyrządzenie „koktajlu dla wampira”, wgląd we wnętrze człowieka, pokaz z ciekłym azotem – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie Zespół Przychodni Specjalistycznych przygotował na Małopolską Noc Naukowców. Eksperymenty będą odbywać się w budynku przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie w piątek, 29 września w godz. 19-22.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano: omówienie i pasjonujący pokaz badania endoskopowego, prezentację Oddziału Chirurgii Jednego Dnia, a w tym nowoczesnej sali operacyjnej, wspomniany „koktajl dla wampira”, czyli eksperymenty w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej, demonstrację działania i obsługi aparatu RTG czy wyprawę ph. „Od Konfucjusza po Harry’ego Pottera”, pod czym kryją się różnorakie zabiegi, malowanie twarzy i zabawy z ciekłym azotem.

Małopolska Noc Naukowców w ZPS stanowi również okazję do nauki bądź przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazy ratowania ludzkiego życia zostaną zaprezentowane na fantomach.

Zespół Przychodni Specjalistycznych zaprasza dzieci i dorosłych na ekscytujący wieczór, który pozwoli odkryć wiele nieznanych faktów, podanych w niebanalnej oprawie.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support