Istotne wsparcie dla skutecznego leczenia

27 stycznia 2015
jacek-kawecki-news-1200x800.png

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Dzień Otwarty Przychodni Rehabilitacyjnej przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Lekarz med. Jacek Kawecki, kierownik oddziału leczenia jednego dnia ZPS w Tarnowie tłumaczy, czemu warto skorzystać z darmowej profilaktyki i sprzętu, którego w Tarnowie nikt inny nie ma.

Dlaczego warto sprawdzić napięcie mięśni?

Cały wic polega na tym, że musimy mieć postawioną bardzo dokładną i precyzyjną diagnozę, aby zastosować skuteczne leczenie. Jednym z elementów jest określenie prawidłowej postawy ciała i rozłożenia siły mięśniowej zarówno wtedy, gdy człowiek się nie porusza, jak i podczas zwykłego ruchu. Sprzęt wskazuje nieprawidłowości i określa, która grupa mięśniowa w danym momencie nieprawidłowo pracuje. Dokładne rozpoznanie umożliwia efektywne leczenie.

Kto w szczególności powinien skorzystać z badania?

Badania przynoszą korzyści dla każdego, niezależnie od wieku. Zaburzenia postawy występują już u dzieci, więc jest to problem dotykający nie tylko osób starszych. Obecnie dzieci są mało aktywne, najczęściej czas wolny spędzają przed komputerem. W związku z czym zaburzenia prawidłowego ruchu, budowy kośćca, rozłożenia mięśni stanowią bardzo poważny problem, który z wiekiem nasila się i przybywa młodych osób z licznymi zaburzeniami. Wczesna diagnostyka jest ważna dla dzieci szkolnych, jak i tych uprawiających sport. Im szybciej stwierdzimy płaskostopie, skrzywienie kręgosłupa czy nieprawidłowe poruszanie się, tym większe są szanse na wyeliminowanie wad. U nieleczonej osoby dorosłej zmiany są utrwalone.

Właśnie, co z dorosłymi? Powinni się przebadać?

Badanie nie tylko ułatwia lekarzom bardziej precyzyjną diagnozę, ale i pomaga w ustaleniu postępowania rehabilitacyjnego. W trakcie procesu leczniczo-rehabilitacyjnego bardzo istotne jest również to, żeby kontrolować i monitorować efektywność badania. Dzięki tej maszynie można systematycznie sprawdzać, czy podjęte działania skutkują poprawą stanu zdrowia pacjenta i reagować, gdy tak nie jest.

Jak wygląda badanie?

Badanie jest całkowicie nieinwazyjne. Nie ma ograniczeń i przeciwwskazań. Pacjent staje na platformie, a maszyn sprawdza napięcie statyczne grup mięśniowych. Na drugim rodzaju urządzenia, badany porusza się po bieżni monitorującej poszczególne kroki i nacisk na podłoże. Na interesujące nas miejsca przyczepiamy elektrody, które zbierają ruch i napięcie mięśniowe. Komputer analizuje dane i daje nam cenny obraz. Badanie statyki trwa ok. 1-2 minut. Z kolei czas trwania badania dotyczącego czynnego ruchu, w zależności od programu i wydolności pacjenta wynosi od 10 do 30 minut.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
BDO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support