Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Największa przychodnia w mieście „rośnie” zgodnie z planem

Modernizacja budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia prac, czyli koniec października nie jest zagrożony. Po zakończeniu modernizacji powierzchnia budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie zwiększy się aż ok. 3000 metrów. Tym samym największa przychodnia w mieście zyska kolejne nowoczesne pomieszczenia oraz atuty w staraniach o wyższych kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecnie ruszył etap wykańczania wnętrz, wykonywania instalacji czy układania płytek w węzłach sanitarnych. Pojawiły się również pierwsze szklane elementy elewacji. Do dyspozycji lekarzy będzie kilkanaście nowych gabinetów.

– Chcemy w nich uruchomić nowe specjalizacje bądź poszerzyć obecnie funkcjonujące. Planujemy również zmianę usytuowania najbardziej obleganych gabinetów, które obecnie są w starej części obiektu. Pacjenci będą oczekiwać na wizytę u lekarze w bardziej komfortowych i przyjaznych warunkach – mówi Artur Asztabski, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Rozbudowa ZPS w Tarnowie

Znacznie poprawią się także warunki dla chirurgii jednego dnia, która zyska nowoczesną i przestronną salę operacyjną z odpowiednim zapleczem. Chirurgia jednego dnia przynosi wiele korzyści dla pacjentów. Chorzy są przyjmowani, operowani i wypisywani w przeciągu zaledwie 24 godzin. Dzięki temu pacjent wraca do zdrowia w najbardziej komfortowych dla niego warunkach, czyli we własnym domu.

Oprócz tego, pacjenci mogą się spodziewać ok. 8 stanowisk do rejestracji, dostępnych tuż po wejściu do przychodni. Zlikwidowane zostaną też bariery dla osób niepełnosprawnych.

Modernizacja Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Modernizacja jest również istotna ze względu na negocjacje kontraktu z NFZ.

– Uruchomienie nowych specjalizacji zależy od konkursów i ewentualnych zmian w służbie zdrowia. Chcemy być na to dobrze przygotowani – im lepsze warunki lokalowe, sprzętowe i kadrowe, tym większe szanse na uzyskanie wyższego kontraktu, co wiąże się z możliwością przyjęcia jeszcze większej liczby pacjentów – zaznacza Artur Asztabski.

W ubiegłym roku w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie udzielono prawie milion świadczeń medycznych, czyli o prawie 10 tysięcy więcej niż w 2014 roku.