Noc Naukowców pełna atrakcji

1 października 2016

Małopolska Noc Naukowców w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie obfitowała w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co istotne, przedsięwzięcie miało podwójną wartość, łącząc walory edukacyjne ze zdrowotnymi. W sumie pracownię Krioterapii, Kinezyterapii i Fizykoterapii w budynku ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie w piątkową noc odwiedziło prawie 100 osób.

Tylko z zabiegów w kriomorze skorzystało 35 uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców w ZPS. Dużą część z tego grona stanowiły osoby, które po raz pierwszy miały okazję przebywać w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura sięgająca ponad 100 stopni Celsjusza na minusie. Po 60 sekundach w kriokomorze następował moment rozgrzania, czyli ćwiczeń na rowerach stacjonarnych, bieżniach czy stepperach. W międzyczasie najmłodsi chłonęli wiedzę prezentowaną w praktyczny sposób, bo poprzez eksperymenty z ciekłym azotem. Dzieci przekonały się między innymi, że kwiatki można rozbić. Nie zabrakło również konkursu sprawdzającego wiedzę, jaką podzielili się specjaliści ZPS. Poprawne odpowiedzi nagrodzono, małym naukowców wręczono też okolicznościowe dyplomy. Z pytaniami zmierzyli się także rodzice, prezes zarządu ZPS Artur Asztabski oraz lekarz Adam Gąsior. Wszyscy poradzili sobie z tym sprawdzianem.

Noc naukowców zakończył pokaz „rozmrażania” kriokomory.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support