Obiecujące początki

12 stycznia 2015
shutterstock_159016388-1200x803.jpg

Obowiązujące od początku roku nowe zasady świadczenia usług zdrowotnych dla pacjentów onkologicznych i tzw. pierwszorazowych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wchodzą w życie bezboleśnie. W pierwszych dniach nowego roku skorzystało z nich kilkudziesięciu pacjentów, którzy generalnie oceniają je pozytywnie.
W ciągu kilku dni, od 2 do 8 stycznia, tzw. pakietem kolejkowym objęto w naszej przychodni już 80 pacjentów. Niemal wszyscy byli zaskoczeni krótkim terminem oczekiwania na badania diagnostyczne. Nie tylko nie ma mowy o wielomiesięcznym oczekiwaniu na wizytę, ale niektórym osobom postawiono diagnozę już podczas pierwszej wizyty. Pozostałym pacjentom wyznaczono terminy wizyt u specjalistów, które zgodnie z zasadą, nie przekraczają 42 dni.
Z pakietu onkologicznego skorzystały w tym czasie tylko trzy osoby. Nie jest to zaskoczenie. W ZPS już wcześniej spodziewano się, że zwłaszcza na początku obowiązywania nowego systemu liczba ta nie będzie duża.
Zgodnie z przyjętym w ZPS rozwiązaniem organizacyjnym, zarówno pacjenci onkologiczni jak i pierwszorazowi trafiają do koordynatorek medycznych, które opiekują się każdym pacjentem, wyznaczając termin badań i wizyt u lekarza. Pełniące tę funkcję pielęgniarki: Aldona Tabiś i Lilla Cyprowska przyjmują w gabinecie nr 210 na II piętrze.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support