Okazja do podziękowań

8 stycznia 2015
okazja-podziekowania-1-1200x800.png

Elżbieta Bartnik – Ożga, specjalista chorób wewnętrznych i reumatolog, po 35 latach pracy została formalnie emerytką. Nie znaczy to jednak, że pacjenci Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie nie będą już mieli okazji korzystać z jej porad. – W dalszym ciągu będę pracować w przychodni – informuje.

Formalne nabycie emerytalnych praw było jedynie okazją do podziękowania za długie i efektywne lata pracy. Prezes ZPS Artur Asztabski podczas okolicznościowego spotkania nie musiał jednak żałować, że straci lekarza, bo świeżo upieczona emerytka bynajmniej nie czuje się zmęczona. – Ta praca daje tyle satysfakcji, że nie wyobrażam sobie, bym mogła jej nie wykonywać – podkreśla.

Zaczynała w 1979 roku w przychodni Zakładów Azotowych. Do Zespołu Przychodni Specjalistycznych trafiła w 1986 roku i pracuje w nim nieprzerwanie do dziś. Wspomina, że marzyła o psychiatrii, ale przed laty nie było szans, by otworzyć tę specjalizację w Tarnowie. W roli lekarza chorób wewnętrznych i reumatologa także czuje się dobrze. Tym bardziej, że kontakt z pacjentami ma znakomity. – Czasem czuję się jak członek rodziny, bo pacjenci powierzają mi nie tylko sprawy medyczne, ale także opowiadają o życiu zawodowym i rodzinnym – mówi.

Na klasyczną emeryturę kojarzoną ze słodkim lenistwem nie wybiera się. Ma raczej nadzieję, że jeszcze długo będzie mogła pracować.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support