Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Opieka nad ekstremalnymi kolarzami

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zapewnił obsługę medyczną uczestnikom Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym. Zawody odbyły się dziś na terenach zielonych osiedla Legionów, Dirt Parku oraz na parkingu Gemini Park Tarnów. W szranki stanęło ok. 100 miłośników ekstremalnego ścigania. Rywalizowano w różnych kategoriach, specjaliści ZPS czuwali nad zdrowiem startujących.

– Świadczyliśmy głównie usługi z zakresu masażu startowego, mającego na celu przygotowanie i rozgrzanie mięśni oraz powysiłkowego, który prowadzi do jak najszybszego rozluźnienia mięśni po przejeździe – mówi Jakub Kwiek, fizjoterapeuta w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Trasa zawodów była zróżnicowana, nie zabrakło stromych podjazdów, błota oraz przeszkód. Nie wszyscy kolarze uniknęli upadków. Na szczęście zazwyczaj kończyło się na otarciach i potłuczeniach.

–  Niektórzy zawodnicy przychodzili ze starymi urazami, udzieliliśmy sporo porad. Ogółem świadomość osób uprawiających sport jest coraz szersza. Widzą pozytywne efekty odnowy biologicznej chociażby w kriokomorze – dodaje Jakub Kwiek.

Więcej informacji na temat krioterapii znajduje się tutaj.