Ortograficzne potyczki specjalistów ZPS

26 kwietnia 2017

Hasło reklamowe dla… motyki, pół-Honduranin, nużeniec i wiele innych potyczek językowych czekało na Tomasza Bogusza z Pracowni Densytometrycznej oraz Agnieszkę Wytrwał z Działu Księgowości Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Podczas IX Tarnowskiego Turnieju Ortograficznego „O Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa” towarzyszącemu Dyktandu „O Złote Pióro”, drużyna ZPS broniła tytułu sprzed roku. Tym razem zwyciężyła reprezentacja Rady Miasta, natomiast duet ZPS-u zajął 6. lokatę.

Co prawda nie obroniliśmy tytułu, ale nie smucimy się z tego powodu, lecz cieszymy razem ze zwycięzcami. Nie składamy broni, już od jutra rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji turnieju. Wrócimy mocniejsi, bardziej zdeterminowani. Obiecuję podium – zapowiada Tomasz Bogusz, któremu tym razem towarzyszyła Agnieszka Wytrwał.

W turnieju uczestniczyłam po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Z chęcią spróbowałbym swoich sił w dyktandzie – dodaje Agnieszka Wytrwał i podkreśla, że znajomość poprawnej polszczyzny jest przydatna również w księgowości.

W murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie rywalizowały jeszcze zespoły: Starostwa Powiatowego, Studentów PWSZ, Straży Miejskiej, Policji, Wydziału Teologii w Tarnowie, Uczniów ZSE-O i Pszczelarzy.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support