Pół tysiąca pacjentów pierwszorazowych

23 stycznia 2015
doctors-1200x801.jpg

Już około 500 osób objęto pakietem kolejkowym, obowiązującym od Nowego Roku. Z kolei z szybkiej terapii onkologicznej skorzystało na razie siedmiu pacjentów. Przypomnijmy, tzw. pacjent pierwszorazowy (w ciągu dwóch lat nie korzystał z pomocy danej poradni) musi być zdiagnozowany w ciągu 42 dni.

Zdarza się, że rozpoznanie jest postawione już podczas pierwszej wizyty.

– Niektórzy są kompletnie zaskoczeni, że wszystko przebiega tak szybko – stwierdza Aldona Tabiś, która wraz z Lillą Cyprowską pełni rolę koordynatorki medycznej. Pielęgniarki są odpowiedzialne za prowadzenie pacjentów przez proces diagnostyczny.

Podejrzenia choroby onkologicznej w czterech przypadkach stwierdzono w poradni lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ZPS. Tu również diagnostyka przebiega błyskawiczne i komfortowo dla badanego.

– Większość formalności odbywa się za „plecami” pacjenta onkologicznego. Dlatego niezwykle istotną sprawą jest przekazanie nam aktualnego numeru telefonu – podkreśla Aldona Tabiś.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support