Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Ponad 200 zabiegów w znieczuleniu ogólnym

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie jest jedną z niewielu placówek w Małopolsce, które oferują zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. W ubiegłym roku w poradni przeprowadzono 214 tego typu zabiegów dla 152 pacjentów z orzeczoną niepełnosprawnością. W stosunku do 2013 roku, liczba pacjentów wzrosła o 11.

Najczęściej zabiegom stomatologicznym w znieczuleniu ogólnym poddawane są osoby niepełnosprawne np. z Zespołem Downa, ponieważ w ich przypadku innego rodzaju leczenie jest niemożliwe. Warto podkreślić, że ze znieczulenia ogólnego mogą korzystać także inni pacjenci, którzy mają chociażby olbrzymie obawy przed leczeniem zębów. W tym przypadku zabiegi są płatne i odbywają się po wcześniejszej rejestracji. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym są bezpieczne – ZPS posiada specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę z zespołem anestezjologicznym.

Ogółem w 2014 roku w poradni stomatologicznej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1 w Tarnowie wykonano prawie 41,5 tysiąca procedur dla ponad 6,3 tys. pacjentów.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty zapraszamy do zakładki poradnia stomatologiczna.