Prawie 90 osób przebadanych na alergie

3 czerwca 2017

Statystyki jasno pokazują, jak ważne w Tarnowie i okolicy są akcje związane z profilaktyką alergii. Aż 88 osób skorzystało z okazji i wzięło udział w przedsięwzięciu pod hasłem “Kicham na alergie”. W ramach inicjatywy firmy Euroimmun realizowanej w punktach pobrań Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie (i Mościckiego Centrum Medycznego), w dniach 10-31 maja istniała możliwość skorzystania z badań alergicznych z krwi w promocyjnej cenie. W efekcie u części z przebadanych osób stwierdzono konieczność dalszych konsultacji u alergologów z powodu alarmujących wyników.

Choroby alergiczne w ostatnim półwieczu okrzyknięto mianem chorób cywilizacyjnych. Najbliższe miesiące będą trudnymi dla alergików. – W czerwcu i lipcu trwa okres pylenia traw, natomiast w sierpniu i wrześniu dominują pyłki bylicy. Całoroczne objawy alergii mogą natomiast wywoływać zarodniki grzybów pleśniowych, z nasileniem w okresie jesiennym, a także alergeny wewnątrzdomowe, jak roztocze kurzu domowego, karaluchy, zwierzęta domowe – wylicza lek. med. Dorota Sak-Rusek, specjalista alergologii i pediatrii z Poradni Alergologicznej Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Podczas akcji “Kicham na alergie” do wyboru były trzy profile – pediatryczny, wziewny i pokarmowy. Ponad połowa pacjentów wybrała profil pediatryczny, obejmujący 27 alergenów, w tym m.in.: trawy i drzewa, roztocza, pleśń, jaja i ryby czy owoce, a także warzywa. Leczenie chorób alergicznych obejmuje unikanie ekspozycji na alergeny, czyli np. wyjazd nad morze w okresie pylenia traw, unikanie uczulającego pokarmu; postępowanie farmakologiczne oraz immunoterapię swoistą- SIT.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support