Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Taneczna pasja doktor Juszczyk-Gontaszewskiej

Pracująca w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska podąża przez życie także tanecznym krokiem. W niedzielę lekarka wraz z małżonkiem Wojciechem Gontaszewskim uczestniczyli w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Towarzyskiego eMiKa 2015 o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży. Występy na parkiecie przyniosły sukcesy: zwycięstwo w kategorii Senior 2 w tańcach standardowych i drugie miejsce w latynoamerykańskich.

Warto wspomnieć, że dr n. med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska tańczy od czterech lat. – Najpierw tańczyła nasza córka, a my jeździliśmy z nią na turnieje. Teraz jest odwrotnie – tłumaczy lekarka. Co ciekawe, mąż, czyli partner również na parkiecie, wcześniej w ogóle nie tańczył i na początku nie sądził, że po pewnym czasie para będzie występować w turniejach. – Chciał mi udowodnić, że to się nie uda. Jest zgoła odwrotnie, a mąż dał się pochłonąć wspólnej pasji – dodaje doktor Juszczyk-Gontaszewska.

Pozamedyczna pasja przynosi oderwanie od pracy i życia codziennego. Doktor Juszczyk-Gontaszewska stara się zarażać tą aktywnością ruchową także pacjentów.