Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Warsztaty dla rodziców dzieci z AZS i alergią pokarmową

Ruszyły zapisy do udziału w warsztatach przeznaczonych dla rodziców, których dzieci zmagają się z atopowym zapaleniem skóry, czyli AZS. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 października w godz. 16-18 w siedzibie ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie. Poradom dotyczącym łagodzeniu objawów choroby skóry będą towarzyszyć wskazówki związane z alergią pokarmową. To już druga edycja przedsięwzięcia cieszącego się dużym zainteresowaniem rodziców.

– Zaprezentujemy praktyczne rady w zakresie pielęgnacji i leczenia zaostrzeń AZS. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą i nawracającą. Stanowi duże obciążenie zarówno dla małego pacjenta, jak i rodziców. Najważniejszy objaw choroby stanowią świąd i nawracające wysypki. W cięższych przypadkach, świąd jest tak uciążliwy, że uniemożliwia sen dziecka. Podczas warsztatów poruszymy także kwestie pomocy w ustalaniu diety dla dziecka cierpiącego na alergię pokarmową – mówi lekarz alergolog Dorota Sak-Rusek, która poprowadzi warsztaty wraz z dietetykiem Małgorzatą Sobulą.

Uczestnicy darmowych warsztatów otrzymają szereg niezbędnych materiałów informacyjnych, próbki kosmetyków i indywidualne wskazówki. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzone są w Punkcie Informacja – Monitoring przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1, tel. 14 63 10 290 w godz. 7.00 – 20.00.