Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Więcej zabiegów w znieczuleniu ogólnym

2015 rok był kolejnym, w którym wzrosła liczba zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym wykonanych dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie przeprowadzono 228 tego typów zabiegów u 144 pacjentów.

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym są często jedyną szansą na leczenie niepełnosprawnych pacjentów. Poradnia stomatologiczna ZPS w Tarnowie należy do nielicznych placówek w regionie oferujących takie zabiegi. Należy bowiem posiadać specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę z zespołem anestezjologicznym, aby leczyć w znieczuleniu ogólnym.

Ze znieczulenia ogólnego mogą korzystać także inni pacjenci, którzy mają chociażby olbrzymie obawy przed leczeniem zębów. W tym przypadku zabiegi są płatne i odbywają się po wcześniejszej rejestracji.

Ogółem w 2015 roku w przychodni stomatologicznej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1 w Tarnowie wykonano ponad 37 tysięcy procedur dla około 5,7 tys. pacjentów. W ubiegłym roku przychodnia poszerzyła ofertę poradni stomatologicznej o piaskowanie zębów. Wspomniany, ok. 20-minutowy zabieg polega na usunięciu przebarwień i osadów nazębnych za pomocą piaskarki. Piaskowanie jest przeznaczone dla pacjentów, których zęby straciły nieskazitelną barwę z powodu palenia papierosów, spożywania kawy czy herbaty w dużych ilościach oraz osób zmagających się z kamieniem nazębnym.