Artroskopia w Zespole Przychodni Specjalistycznych

2 lutego 2017
DSC0267.jpg

Rozbudowa budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie niesie ze sobą kolejne korzyści dla pacjentów. Już od 6 lutego będzie można korzystać z operacji artroskopowych stawu kolanowego.

Artroskopia będzie wykonywana na nowym bloku operacyjnym, na podstawie skierowania od lekarza. Terminy zabiegów należy ustalać w środy, w godz. 8-10.

– Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym. Zamierzamy stopniowo poszerzać ofertę chirurgii jednego dnia o kolejne zabiegi ortopedyczne – mówi lekarz Jarosław Kolendo, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Zabieg artroskopii  polega na wprowadzeniu do kolana kamery przez centymetrowy dostęp operacyjny i obejrzenia wszystkich elementów stawu. Przez drugi centymetrowy dostęp wprowadza się narzędzia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrzstawowych.

Artroskopia ma wiele zalet. Przede wszystkim po zabiegu są mniejsze dolegliwości bólowe  niż w przypadku tradycyjnych metod operacyjnych, jest mniej powikłań. Pacjent nie musi leżeć w szpitalu, po kilku godzinach zwykle może iść do domu. Zazwyczaj nie jest unieruchomiony i szybciej wraca do sprawności.

– Wskazania do artroskopii? Praktycznie większość operacji wykonywanych metodą artrotomii, czyli operacji na  otwarto  mogą być wykonywane  z powodzenie artroskopowo. Ostateczną decyzje i wskazania  do operacji ustala lekarz prowadzący. Dodam, że po artroskopii pozostają znacznie mniejsze blizny, praktycznie niewidoczne – zauważa lek. Jarosław Kolendo.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support