Artroskopia w Zespole Przychodni Specjalistycznych

2 lutego 2017
DSC0267.jpg

Rozbudowa budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie niesie ze sobą kolejne korzyści dla pacjentów. Już od 6 lutego będzie można korzystać z operacji artroskopowych stawu kolanowego.

Artroskopia będzie wykonywana na nowym bloku operacyjnym, na podstawie skierowania od lekarza. Terminy zabiegów należy ustalać w środy, w godz. 8-10.

– Dysponujemy nowoczesnym blokiem operacyjnym. Zamierzamy stopniowo poszerzać ofertę chirurgii jednego dnia o kolejne zabiegi ortopedyczne – mówi lekarz Jarosław Kolendo, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Zabieg artroskopii  polega na wprowadzeniu do kolana kamery przez centymetrowy dostęp operacyjny i obejrzenia wszystkich elementów stawu. Przez drugi centymetrowy dostęp wprowadza się narzędzia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrzstawowych.

Artroskopia ma wiele zalet. Przede wszystkim po zabiegu są mniejsze dolegliwości bólowe  niż w przypadku tradycyjnych metod operacyjnych, jest mniej powikłań. Pacjent nie musi leżeć w szpitalu, po kilku godzinach zwykle może iść do domu. Zazwyczaj nie jest unieruchomiony i szybciej wraca do sprawności.

– Wskazania do artroskopii? Praktycznie większość operacji wykonywanych metodą artrotomii, czyli operacji na  otwarto  mogą być wykonywane  z powodzenie artroskopowo. Ostateczną decyzje i wskazania  do operacji ustala lekarz prowadzący. Dodam, że po artroskopii pozostają znacznie mniejsze blizny, praktycznie niewidoczne – zauważa lek. Jarosław Kolendo.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support