Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Bezpłatne badania dermatologiczne

W piątek, 12 czerwca Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Natomiast w sobotę (13 czerwca) i w niedzielę (14 czerwca) w Gemini Park Tarnów odbędzie się kolejna odsłona urodzinowej akcji „Rok prezentów dla naszych pacjentów”. Tym razem w punkcie ZPS w Gemini Park będzie można wykonać bezpłatne badania dermatologiczne pod kątem oceny znamion oraz uzyskać specjalistyczne porady.

Lekarze przypominają, że kontrola znamion umożliwia wczesne wykrycie czerniaka, a tym samym znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Ze statystyk wynika, że co roku u ok. 3 tys. osób diagnozowany  jest nowotwór skóry. W Polsce udaje się wyleczyć tylko dwie trzecie pacjentów z czerniakiem. Okres wakacyjny i długie przebywanie na słońcu zwiększają ryzyko zachorowania, dlatego warto sprawdzić znamiona zanim rozpoczniemy kąpiele słoneczne.

Akcji „Rok prezentów dla naszych pacjentów” towarzyszą również konkursy na facebookowych ZPS i Gemini Park. W najbliższych dniach do wygrania będą serie 10 zabiegów w kriokomorze ogólnoustrojowej.

ZPS w Gemini Park