Cyfrowy aparat RTG w ZPS – korzyści dla pacjentów i lekarzy

12 lutego 2017
rtg-1200x800.jpg

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie systematycznie podnosi standard obsługi pacjentów. W nowym, niedawno otwartym budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie usytuowano Pracownię Rentgenodiagnostyki Ogólnej, którą wyposażono w nowoczesny rentgen cyfrowy. Na tym nie koniec zmian, ponieważ w Pracowni RTG przy ul. Mostowej dokonano ucyfrowienia analogowego aparatu. Inwestycje przynoszą szereg korzyści zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy.

– Przede wszystkim pacjent jest narażony na mniejsze promieniowanie – rzadziej musimy powtórnie wykonywać zdjęcia. Po wykonaniu rentgena obraz pojawia się na monitorze niemal natychmiastowo. Zdjęcia trafiają do naszego systemu, lekarze mają do nich szybki dostęp, nie ma problemu, gdy pacjent zgubi klisze. Zdjęcia można błyskawicznie przesyłać na odległość, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Aparat cyfrowy przynosi także pozytywy w kontekście ochrony środowiska – tłumaczy lek. Jakub Kwieciński, specjalista w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa w ZPS.

Aparat rentgenowski przy ul. Mostowej funkcjonuje niemal tak samo, jednak w tym przypadku, tłumacząc w skrócie, po wykonaniu zdjęcia należy umieścić kasetę w czytniku.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support