Do dobrego terapeuty pacjent nie wraca

5 grudnia 2014
terapeuta-1200x800.png

Rośnie liczba pacjentów działu fizjoterapii uruchomionego przed kilkoma miesiącami w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie przy ul. Mostowej 6. W ciągu niespełna pół roku wykonano tu ponad 5,5 tys. zabiegów, z których korzysta coraz więcej nowych pacjentów.

– Wzrastające zainteresowanie wynika najprawdopodobniej stąd, że pacjenci coraz częściej doceniają rehabilitacyjne metody leczenia bólu, wynikającego z zaburzeń narządów ruchu – tłumaczy Joanna Markucka, specjalistka rehabilitacji manualnej.

Komórka rozpoczęła działalność w marcu tego roku. Mimo że do dyspozycji ma najwyższej klasy sprzęt potrzebny do fizykoterapii, to początki nie należały do łatwych. – Na lokalnym rynku jest wiele pracowni rehabilitacyjnych i z nową ofertą przebić się jest trudno – tłumaczy Artur Asztabski, prezes ZPS w Tarnowie. Ryzyko związane z zakupem wysokiej klasy sprzętu takiego jak lasery, aparaty do terapii ultradźwiękami czy zestawy stosowane w magnetoterapii oraz kosztami specjalistycznych kursów dla pracowników okazało się opłacalne. – Zainteresowanych naszą ofertą przybywa z miesiąca na miesiąc. Obok pacjentów z Tarnowa pojawiają się także pacjenci z okolic miasta, którzy dowiadują się o nas głównie od innych pacjentów – podkreśla Joanna Markucka.

Szczególnie dobrą sławę zyskują świadczone tu zabiegi z zakresu rehabilitacji manualnej w kontekście leczenia bólu związanego z zaburzeniami narządów ruchu. Joanna Markucka potwierdza, że pracownia ma pod tym względem dobre efekty. Trafiają tu często pacjenci uskarżający się, na przykład, na ból kręgosłupa lub bóle stawów. Dotychczas najczęściej radzili sobie zażywając leki, ale często było to tylko krótkotrwałe rozwiązanie, bo ból powracał. Po zabiegach rehabilitacyjnych w większości przypadków problem udawało się rozwiązać raz na zawsze. Specjalizująca się w rehabilitacji manualnej Joanna Markucka wyjaśnia to krótko. – My podchodzimy do pacjenta całościowo. Staramy się likwidować nie tyle objawy w postaci, przykładowo, bólu kręgosłupa, ale także szukamy jego przyczyny. Dopiero wtedy efekty mogą być naprawdę dobre – stwierdza.

Postawienie diagnozy następuje poprzez manualne, szczegółowe badanie kręgosłupa. Ręce wprawnego , dysponującego wysokimi kwalifikacjami rehabilitanta potrafią w ciągu godziny ocenić stan wiązadeł, przepony, ustawienie miednicy czy stan poszczególnych kręgów. W zależności od diagnozy pacjent powinien poddać się krótszej lub dłuższej serii zabiegów rehabilitacyjnych. Przy założeniu stosowania się do wszystkich zaleceń rezultat najczęściej jest taki, że pacjent nie musi już więcej korzystać z usług pracowni, co jest dla rehabilitanta najlepszą rekomendacją. – Zawsze powtarzam, że dobry terapeuta to taki terapeuta, do którego pacjent nie wraca – podsumowuje Joanna Markucka.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support