Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Intensywny dzień rehabilitacji

Około 130 osób pojawiło się podczas Dnia Otwartego w przychodni rehabilitacyjnej przy ulicy Mostowej 6. Ofertę generalnie chwalono. – Czy to urządzenie będzie dostępne na co dzień i ile będzie kosztowało badanie? – dopytywano po pomiarze napięcia mięśni.

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, niedostępny nigdzie indziej w Tarnowie, przygotowano specjalnie do dyspozycji uczestników Dnia Otwartego. Można było sprawdzić poziom równowagi, zidentyfikować problemy z bólem towarzyszącym chodzeniu, a także zmierzyć napięcie mięśni. Wyniki interpretował zaraz potem lekarz, a zainteresowani mogli skorzystać z zabiegów fizykoterapeutycznych i urządzeń do rehabilitacji. Popularnością cieszyły się bieżnie, rowery czy atlas. Chętni mierzyli sobie także ciśnienie i poziom cukru, a szczególne zainteresowanie budziła kriokomora. – Zimno, ale fajnie – to najczęściej powtarzany komentarz.

Mimo niesprzyjającej pogody (w sobotę drogi pokrył śnieg) kolejka do urządzeń i specjalistów ustawiła się już od g. 9.00. Wszyscy cierpliwie czekali na swoją kolej. Nieco luźniej zrobiło się dopiero koło g. 13, ale na sali sporo osób było aż do finału o g. 15. Rehabilitanci, dietetyczka, lekarz i obsługa kriokomory przez cały dzień mieli ręce pełne roboty.

Nikt nie narzekał. – Zapraszamy do nas przez cały tydzień – zachęcali.