Jedno ukłucie zamiast operacji kręgosłupa! Dzięki tzw. blokadzie zapomnisz o bólu

11 kwietnia 2018

Są mało inwazyjne i szybko stawiają na nogi. Dzięki nim w wielu przypadkach można uniknąć klasycznej operacji. Tzw. blokady kręgosłupa są jednymi z najczęściej wykonywanych procedur terapeutycznych na kręgosłupie. Ich zaletą jest to, że są prawie bezbolesne, trwają zaledwie kilka minut i przynoszą ulgę natychmiast.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych takie zabiegi w ramach Chirurgii Jednego Dnia wykonuje znany neurochirurg, profesor dr hab. n. med. Andrzej Maciejczak.

Na kręgosłupie nie wykonujemy tylko i wyłącznie operacji. Możliwe są również inne działania – bardziej inwazyjne, ale nie równoznaczne z operacją. To są tzw. blokady. Stosujemy je w wielu patologiach kręgosłupa, których albo nie można operować, albo nie kwalifikują się do operacji, a kręgosłup boli – mówi profesor Maciejczak. Blokada ma to do siebie, że działa niemal natychmiast i efekt bywa piorunujący – dodaje specjalista.

Co to jest blokada?

To nic innego jak podanie w miejsce, które generuje ból leku znieczulającego, który wywołuje natychmiastowy efekt przeciwbólowy oraz drugiego leku – sterydu, który utrzymuje ten efekt nawet przez wiele miesięcy. A takich miejsc w kręgosłupie może być wiele – tłumaczy neurochirurg.

Na czym polega zabieg?

– Blokada jest procedurą jednego dnia. Chory otrzymuje blokadę czyli ukłucie w okolicach pleców i za pomocą aparatu rentgenowskiego precyzyjnie podajemy lek w określone miejsce w kręgosłupie, które wcześniej oceniamy na podstawie badań obrazowych: rezonansu magnetycznego, zdjęć rentgenowskich. Sam zabieg może trwać od 1-2 minut, a ból jest nie większy niż przy zwykłym zastrzyku domięśniowym. Od razu po zabiegu chory może wstać ze stołu i pójść do domu – mówi prof. Andrzej Maciejczak.

Posłuchaj prof. Andrzeja Maciejczaka:

 

Prof. Andrzej Maciejczak przyjmuje w Zespole Przychodni Specjalistycznych w ramach usług prywatnych.

Pod tym numerem możesz umówić się na wizytę: 14 63 10 274

(foto: prywatne archiwum prof. Andrzeja Maciejczaka)

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support