Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Rosnące zainteresowanie nową ofertą

Systematycznie rośnie zainteresowanie nową ofertą komercyjnych zabiegów na Oddziale Leczenia Jednego Dnia w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Poszerzenie oferty było możliwe dzięki rozbudowie przychodni i oddaniu do użytku nowoczesnego bloku operacyjnego. Jak dotąd, największa liczba pacjentów skorzystała z operacji usuwania żylaków, jedną z najnowocześniejszych na świecie metod, mianowicie termoablacją radiową. Wykonano już ponad 40 zabiegów tego typu.

Dzięki termoablacji radiowej, pacjent nie jest wyłączony z pracy przez kilkadziesiąt dni, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod usuwania żylaków. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin.

Krócej, bo ok. 30 minut trwają operacje usuwania zaćmy w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. W placówce wykonano 14 zabiegów, których skuteczność jest 100-procentowa pod warunkiem, że nie ma innych schorzeń oka, jak degeneracja siatkówki, czy uszkodzenia nerwu wzrokowego. Całkowita poprawa ostrości wzroku następuje 2 do 4 tygodni po zabiegu.

W ramach komercyjnych zabiegów w Oddziale Leczenia Jednego Dnia można skorzystać jeszcze m. in. z: artroskopii stawu kolanowego, chirurgii ręki, plastyki przegrody nosa, usunięcia migdałka gardłowego i przycięcia migdałków podniebnych u dziecka, usunięcia migdałka gardłowego czy krioterapii małżowin nosowych.

Po operacjach pacjenci wracają do domu tego samego dnia. Oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu i zabezpieczeniu medycznym przez specjalistów. Operacje wykonywane w ramach Leczenia Jednego Dnia wiążą się także ze stosunkowo szybkim powrotem do zdrowia i krótkim okresem rekonwalescencji, a także co istotne dla pacjenta z odczuwaniem mniejszego stresu przedoperacyjnego.

Dodatkowe informacje na stronie: http://zps.tarnow.pl/oddzial-leczenia-jednego-dnia/ lub pod nr tel. 14 63 10 282.