Noc Naukowców pełna atrakcji

1 października 2016

Małopolska Noc Naukowców w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie obfitowała w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co istotne, przedsięwzięcie miało podwójną wartość, łącząc walory edukacyjne ze zdrowotnymi. W sumie pracownię Krioterapii, Kinezyterapii i Fizykoterapii w budynku ZPS przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie w piątkową noc odwiedziło prawie 100 osób.

Tylko z zabiegów w kriomorze skorzystało 35 uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców w ZPS. Dużą część z tego grona stanowiły osoby, które po raz pierwszy miały okazję przebywać w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura sięgająca ponad 100 stopni Celsjusza na minusie. Po 60 sekundach w kriokomorze następował moment rozgrzania, czyli ćwiczeń na rowerach stacjonarnych, bieżniach czy stepperach. W międzyczasie najmłodsi chłonęli wiedzę prezentowaną w praktyczny sposób, bo poprzez eksperymenty z ciekłym azotem. Dzieci przekonały się między innymi, że kwiatki można rozbić. Nie zabrakło również konkursu sprawdzającego wiedzę, jaką podzielili się specjaliści ZPS. Poprawne odpowiedzi nagrodzono, małym naukowców wręczono też okolicznościowe dyplomy. Z pytaniami zmierzyli się także rodzice, prezes zarządu ZPS Artur Asztabski oraz lekarz Adam Gąsior. Wszyscy poradzili sobie z tym sprawdzianem.

Noc naukowców zakończył pokaz „rozmrażania” kriokomory.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support