Nowa jakość dla pacjentów i lekarzy

19 grudnia 2016

Dziewięć stanowisk do rejestracji, 16 gabinetów lekarskich i zabiegowych, 1 sala operacyjna, 3 sale pacjentów, nowy w pełni cyfrowy aparat rentgenowski – to tylko najważniejsze liczby nowego obiektu Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie.  W efekcie zakończonej rozbudowy przychodnia zyskała ponad 3000 m kw. powierzchni użytkowej i szerokie możliwości dalszego rozwoju.

– Pomieszczenie i sprzęt to nie wszystko. Istotna jest wyspecjalizowana kadra, którą mamy i będziemy się starać o pozyskanie nowych specjalistów w celu uruchomienia kolejnych specjalności, żeby stworzyć jeszcze szerszą ofertę dla pacjentów – mówi Artur Asztabski, prezes przychodni. Zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka, czyli z zewnątrz. Elegancką elewację dopełniają przeszklenia. Wewnątrz obiektu na pacjentów czeka obszerny i przestronny hol, szatnia, automat do biletów, liczne stanowiska rejestracji i tablica z niezbędnymi informacjami. Obsługa pacjentów ma być szybsza i  przebiegać w bardziej komfortowych warunkach. Koszt rozbudowy to ok. 14,6 mln zł, z czego ok. 3 mln zł stanowi dofinansowanie z miejskiego budżetu. Pozostała kwota pochodzi ze środków ZPS.

– Słowa uznania i podziękowania należą się pracownikom, zarządowi i prezesowi. To oni wypracowali środki finansowe potrzebne na realizację inwestycji. Przez wiele lat ograniczano wydatki bieżąco, żeby uzbierać kapitał nie dla siebie, ale na rozbudowę, na której przede wszystkim skorzystają pacjenci – powiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podczas uroczystego otwarcia obiektu, poświęconego przez Stanisława Bilskiego, proboszcza parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

W inauguracji uczestniczyli m.in. posłowie, przedstawiciele Rady Miasta, NFZ i placówek medycznych. – W imieniu radnych dziękuję prezesowi za starania i twarde stanowisko, żeby rozbudować przychodnię, która będzie służyć pacjentom z całego regionu – podkreślił Kazimierz Koprowski, przewodniczący Rady Miasta w Tarnowie.

Uroczystości towarzyszył pokaz filmu przedstawiającego historię ZPS na przestrzeni lat. Specjaliści w przyszłość patrzą z dużymi nadziejami.

– To zupełnie nowa jakość. Będziemy pracować bezpieczniej, w warunkach, które nie odbiegają od tych europejskich. Otwierają się przed nami wielkie możliwości rozwoju – zaznacza lek. med. Jacek Kawecki, kierownik jednodniowego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support