Obchody 20-lecia ZPS i odznaczenia państwowe dla pracowników

26 czerwca 2021

Jubileusz największej tarnowskiej przychodni to wyjątkowe święto dla pracowników, którzy każdego dnia z oddaniem niosą pomoc. Obchody dwudziestolecia istnienia ZPS, które z powodu pandemii odbyły się z rocznym opóźnieniem były okazją do wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom  Zespołu Przychodni Specjalistycznych.

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego Piotr Świeży.

MEDALEM  ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ ZOSTALI  ODZNACZENI:

Małgorzata Babicz-Hosaja

Wanda Cmunt

Jacek Kawecki

Marta Kuczek – Jaworska

Stanisława Kuropatwa

Wojciech Maciołek

Jacek Rybczyk

Antonina Smalec – Wardzała

Grażyna Świątek

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ ZOSTALI ODZNACZENI:

Krzysztof Jachym

Elżbieta Januś

Prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, lek. Jarosław Kolendo podziękował wszystkim pracownikom za wielkie zaangażowanie w służbie na rzecz drugiego człowieka.

W codziennym biegu często zapominamy o rzeczach najważniejszych, ale taka chwila jak ta, zmusza nas do zatrzymania się i refleksji nad ideą tego nad czym pracujemy, i do czego dążymy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma większego dobra niż zdrowie i życie człowieka, i w naszej codziennej pracy nie ma większej wartości niż ratowanie zdrowia i życia innych ludzi – mówił szef największej tarnowskiej przychodni.

Prezes Kolendo docenił także trud pracy związany z pandemią. Podkreślił, że ten czas  pomimo strachu i lęku wyzwolił jeszcze większe pokłady dobra i ludzkiej solidarności.

– Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za to ogromne zaangażowanie, które szczególnie było widoczne i odczuwalne w najtrudniejszym dla służby zdrowia czasie jakim była i jest pandemia. Tu pragnę podkreślić, że choć przyszło nam się mierzyć z nierównym przeciwnikiem, przekonałem się, że w zgranym zespole da się pokonać najgorsze trudności i przeszkody. To był czas kiedy pracownicy tej przychodni – od lekarzy i pielęgniarek, po dział administracji, udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Wszyscy baliśmy się na początku, ale ten strach nas nie sparaliżował, a wyzwalał coraz większą kreatywność i determinację. Dziś jestem dumny, że działając  na rzecz wspólnego dobra jakim jest zdrowie i życie pacjentów, byliśmy w stanie tak wiele osiągnąć – mówił prezes Jarosław Kolendo.

 Podkreślił, że przez cały okres pandemii przychodnia nie była zamknięta nawet przez jeden dzień. Środki bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone zaraz na początku pozwoliły czuć się bezpiecznie zarówno pracownikom jak i pacjentom.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Duet Sonore.   Alicja Soboń – Wróbel (skrzypce) oraz Anna Jóźwicka (wiolonczela).

Historia ZPS zaczyna się w 2000 roku kiedy przychodnia została wydzielona ze struktur szpitala im. Edwarda Szczeklika, popularnie nazywanego w Tarnowie – Starym Szpitalem.

 20 lat istnienia Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie to czas dynamicznych zmian i ciągłego rozwoju przychodni.

Na przestrzeni lat placówka przeszła totalną metamorfozę.

Wystarczy wspomnieć, że w 2000 roku ZPS był rozrzucony aż w sześciu różnych częściach miasta.

Obecnie pacjenci są przyjmowani w dwóch lokalizacjach – przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie oraz przy ul. Mostowej.

Ale to nie jedyne zmiany jakich dokonano na przestrzeni tych lat, aby zapewnić pacjentom najwyższe standardy leczenia.

Dziś przychodnia może się pochwalić pięknymi, wyremontowanymi budynkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych,  kilkudziesięcioma specjalistycznymi poradniami i pracowniami diagnostycznymi, a także szpitalnym Oddziałem Chirurgii Ogólnej z nowoczesnym blokiem operacyjnym. Przychodnia posiada także nowoczesny Oddział Rehabilitacji z komorą kriogeniczną.

Od ponad roku Zespół Przychodni Specjalistycznych prowadzi także Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologiczno- Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Natomiast od kwietnia tego roku ZPS koordynuje pracę Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Gumniskiej, który powstał we współpracy z Prezydentem Miasta Tarnowa.

Efektem tych wszystkich starań są tysiące tarnowian, którzy zaufali specjalistom Zespołu Przychodni Specjalistycznych  i chcą się leczyć właśnie w tej przychodni.

 

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support