Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Obiecujące początki

Obowiązujące od początku roku nowe zasady świadczenia usług zdrowotnych dla pacjentów onkologicznych i tzw. pierwszorazowych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie wchodzą w życie bezboleśnie. W pierwszych dniach nowego roku skorzystało z nich kilkudziesięciu pacjentów, którzy generalnie oceniają je pozytywnie.
W ciągu kilku dni, od 2 do 8 stycznia, tzw. pakietem kolejkowym objęto w naszej przychodni już 80 pacjentów. Niemal wszyscy byli zaskoczeni krótkim terminem oczekiwania na badania diagnostyczne. Nie tylko nie ma mowy o wielomiesięcznym oczekiwaniu na wizytę, ale niektórym osobom postawiono diagnozę już podczas pierwszej wizyty. Pozostałym pacjentom wyznaczono terminy wizyt u specjalistów, które zgodnie z zasadą, nie przekraczają 42 dni.
Z pakietu onkologicznego skorzystały w tym czasie tylko trzy osoby. Nie jest to zaskoczenie. W ZPS już wcześniej spodziewano się, że zwłaszcza na początku obowiązywania nowego systemu liczba ta nie będzie duża.
Zgodnie z przyjętym w ZPS rozwiązaniem organizacyjnym, zarówno pacjenci onkologiczni jak i pierwszorazowi trafiają do koordynatorek medycznych, które opiekują się każdym pacjentem, wyznaczając termin badań i wizyt u lekarza. Pełniące tę funkcję pielęgniarki: Aldona Tabiś i Lilla Cyprowska przyjmują w gabinecie nr 210 na II piętrze.