Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Okazja do podziękowań

Podziękowanie za wieloletnią pracę Elżbieta Bartnik – Ożga, specjalista chorób wewnętrznych i reumatolog, po 35 latach pracy została formalnie emerytką. Nie znaczy to jednak, że pacjenci Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie nie będą już mieli okazji korzystać z jej porad. – W dalszym ciągu będę pracować w przychodni – informuje.

Formalne nabycie emerytalnych praw było jedynie okazją do podziękowania za długie i efektywne lata pracy. Prezes ZPS Artur Asztabski podczas okolicznościowego spotkania nie musiał jednak żałować, że straci lekarza, bo świeżo upieczona emerytka bynajmniej nie czuje się zmęczona. – Ta praca daje tyle satysfakcji, że nie wyobrażam sobie, bym mogła jej nie wykonywać – podkreśla.

Zaczynała w 1979 roku w przychodni Zakładów Azotowych. Do Zespołu Przychodni Specjalistycznych trafiła w 1986 roku i pracuje w nim nieprzerwanie do dziś. Wspomina, że marzyła o psychiatrii, ale przed laty nie było szans, by otworzyć tę specjalizację w Tarnowie. W roli lekarza chorób wewnętrznych i reumatologa także czuje się dobrze. Tym bardziej, że kontakt z pacjentami ma znakomity. – Czasem czuję się jak członek rodziny, bo pacjenci powierzają mi nie tylko sprawy medyczne, ale także opowiadają o życiu zawodowym i rodzinnym – mówi.

Na klasyczną emeryturę kojarzoną ze słodkim lenistwem nie wybiera się. Ma raczej nadzieję, że jeszcze długo będzie mogła pracować.