Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Ortograficzne potyczki specjalistów ZPS

Hasło reklamowe dla… motyki, pół-Honduranin, nużeniec i wiele innych potyczek językowych czekało na Tomasza Bogusza z Pracowni Densytometrycznej oraz Agnieszkę Wytrwał z Działu Księgowości Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Podczas IX Tarnowskiego Turnieju Ortograficznego „O Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa” towarzyszącemu Dyktandu „O Złote Pióro”, drużyna ZPS broniła tytułu sprzed roku. Tym razem zwyciężyła reprezentacja Rady Miasta, natomiast duet ZPS-u zajął 6. lokatę.

Co prawda nie obroniliśmy tytułu, ale nie smucimy się z tego powodu, lecz cieszymy razem ze zwycięzcami. Nie składamy broni, już od jutra rozpoczynamy przygotowania do kolejnej edycji turnieju. Wrócimy mocniejsi, bardziej zdeterminowani. Obiecuję podium – zapowiada Tomasz Bogusz, któremu tym razem towarzyszyła Agnieszka Wytrwał.

W turnieju uczestniczyłam po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Z chęcią spróbowałbym swoich sił w dyktandzie – dodaje Agnieszka Wytrwał i podkreśla, że znajomość poprawnej polszczyzny jest przydatna również w księgowości.

W murach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie rywalizowały jeszcze zespoły: Starostwa Powiatowego, Studentów PWSZ, Straży Miejskiej, Policji, Wydziału Teologii w Tarnowie, Uczniów ZSE-O i Pszczelarzy.