Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Ponad 200 badań ZPS w Gemini Park

Weekendowa akcja bezpłatnych badań i porad Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Gemini Park pokazała, jak istotną rolę odgrywa profilaktyka. W ciągu dwóch dni (po 5 godzin każdego dnia) wykonano około 200 badań, na które składały się spirometria oraz podstawowe testy alergologiczne. Zdecydowana większość uczestników akcji po raz pierwszy sprawdzała stan zdrowia pod tym kątem. W efekcie w zasadzie u co szóstego badanego wykryto zmiany obturacyjne.

Podczas akcji w Gemini Park okazało się, że u wielu z ok. 100 przebadanych osób, testy alergologiczne wykazały uczulenie na pyłki traw. Nie zabrakło też drobnych, ale przynoszących natychmiastowy uśmiech prezentów z okazji Dnia Dziecka. Najmłodszym wręczano baloniki. Natomiast każda dorosła osoba, która odwiedziła stoisko ZPS otrzymała ulotki przybliżające informacje nt. kriokomory, usług rehabilitacyjnych i badań diagnostycznych.

Kolejna inicjatywa ph. „Rok prezentów dla naszych pacjentów” odbędzie się we wspomnianym Centrum Handlowym już za dwa tygodnie.