Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Serca do natychmiastowego leczenia

Około 150 pacjentów skorzystało z ponad 300 świadczeń podczas weekendowej akcji profilaktycznej, którą w Gemini Park Tarnów przeprowadzili specjaliści Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Dzięki bezpłatnemu badaniu EKG zdiagnozowano kilka przypadków arytmii serca, szmery serca u jednego z dzieci oraz dwie choroby wieńcowe, z czego jedna wymaga natychmiastowego leczenia.

– Tego typu przedsięwzięcia są bardzo potrzebne. Podczas rozmów z pacjentami starałam się im uświadomić, jak wielki i negatywny wpływ na serce maja nadwaga, używki czy niewłaściwa dieta. Pamiętajmy: ruch to zdrowie – przekonuje lek. med. Agnieszka Wojtasik – Spyra, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.
Możliwość wykonania za darmo EKG cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że wspomniane badanie odbywało się niemal co 6 minut, a pomiary ciśnienia miały jeszcze większą częstotliwość. Najczęściej z profilaktyki w Gemini Park korzystali panowie, a ok. 40 % badanych po raz pierwszy wykonało EKG. Co, ciekawe praktycznie co 5 osoba przybyła do Centrum Handlowego w celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia.

Wydarzenie w Gemini Park Tarnów stanowi kolejną odsłonę „Roku prezentów dla naszych pacjentów”. W poprzednich miesiącach mieszkańcy regionu skorzystali m.in. z bezpłatnych badań spirometrycznych czy nauki pierwszej pomocy. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku.