Serca do natychmiastowego leczenia

28 września 2015
DSC0286.jpg

Około 150 pacjentów skorzystało z ponad 300 świadczeń podczas weekendowej akcji profilaktycznej, którą w Gemini Park Tarnów przeprowadzili specjaliści Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Dzięki bezpłatnemu badaniu EKG zdiagnozowano kilka przypadków arytmii serca, szmery serca u jednego z dzieci oraz dwie choroby wieńcowe, z czego jedna wymaga natychmiastowego leczenia.

– Tego typu przedsięwzięcia są bardzo potrzebne. Podczas rozmów z pacjentami starałam się im uświadomić, jak wielki i negatywny wpływ na serce maja nadwaga, używki czy niewłaściwa dieta. Pamiętajmy: ruch to zdrowie – przekonuje lek. med. Agnieszka Wojtasik – Spyra, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.
Możliwość wykonania za darmo EKG cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że wspomniane badanie odbywało się niemal co 6 minut, a pomiary ciśnienia miały jeszcze większą częstotliwość. Najczęściej z profilaktyki w Gemini Park korzystali panowie, a ok. 40 % badanych po raz pierwszy wykonało EKG. Co, ciekawe praktycznie co 5 osoba przybyła do Centrum Handlowego w celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia.

Wydarzenie w Gemini Park Tarnów stanowi kolejną odsłonę „Roku prezentów dla naszych pacjentów”. W poprzednich miesiącach mieszkańcy regionu skorzystali m.in. z bezpłatnych badań spirometrycznych czy nauki pierwszej pomocy. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support