Szybka diagnoza dla tysięcy pacjentów

22 sierpnia 2015
audyt-1200x800.png

Blisko 9 tysięcy pacjentów Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie skorzystało z uruchomionej od stycznia br. szybkiej ścieżki leczenia dla tzw. pacjentów pierwszorazowych. – Większość z nich jest bardzo pozytywnie zaskoczonych, gdy okazuje się, że nie muszą czekać w kolejkach – komentuje Lilla Cyprowska, koordynatorka medyczna.

Po zmianach wprowadzonych od stycznia br. na szybki proces diagnostyczny u specjalistów mogą liczyć tzw. pacjenci pierwszorazowi czyli osoby, które nie korzystały z porady specjalisty od co najmniej 730 dni. Warunek ten w skali miesiąca spełnia od 1000 do 1100 pacjentów Zespołu Przychodni Specjalistycznych. – Mimo tak dużej liczby pracę przychodni udało się zorganizować w taki sposób, by najdalej w ciągu 42 dni od pierwszej wizyty pacjent miał postawioną diagnozę – podkreśla Artur Asztabski, prezes ZPS w Tarnowie. Przypadki przekroczenia tego terminu zdarzają się sporadycznie i to z przyczyn niezależnych od przychodni, gdy specjalistyczne badania takie jak np. tomografia komputerowa wykonywane są poza przychodnią.

Z szybkiej ścieżki dla pacjentów pierwszorazowych korzystają pacjenci większości z blisko 30 poradni znajdujących się w ZPS.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support