Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Wzrost liczby zabiegów w chirurgii jednego dnia

Rośnie liczba pacjentów korzystających z chirurgii jednego dnia w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. W 2013 roku na oddziale leczenia jednego dnia wykonano 1353 zabiegi dla 1190 pacjentów. Natomiast w 2014 roku przeprowadzono już 1568 zabiegów dla 1390 pacjentów. Skąd tak wielka różnica?

Przede wszystkim ze zmian w grupach zabiegowych, wprowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W wyniku korekt obniżono wartość punktową niektórych procedur, co przełożyło się na to, że w takiej samej wysokości kontraktu, placówka mogła wykonać więcej zabiegów. Należy również pamiętać, że chirurgia jednego dnia przynosi wiele korzyści dla pacjentów. Chorzy są przyjmowani, operowani i wypisywani w przeciągu zaledwie 24 godzin. Dzięki temu pacjent wraca do zdrowia w najbardziej komfortowych dla niego warunkach, czyli we własnym domu.

Oczywiście nie każda osoba może skorzystać z oddziału leczenia jednego dnia. Dlatego zabiegi poprzedzone są dokładną diagnostyką pacjenta. Komplet informacji można uzyskać na podstronie oddział leczenia jednego dnia w ZPS.

A oto kilka dodatkowych statystyk za 2014 rok:

– W warunkach ambulatoryjnych (poradnie i pracownie diagnostyczne) świadczeń udzielono 82 903 pacjentom.

– W ZPS wykonano 231 338 zabiegów rehabilitacyjnych.

– W pracowniach USG wykonano 19921 badań dla 15 536 pacjentów.