Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Modernizacja ZPS – informacje i wizualizacje

Po kilku latach pieczołowitych przygotowań, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja budynku Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie. – Projekt jest już na ukończeniu – mówi Artur Asztabski, prezes ZPS. Opracowano też koncepcje funkcjonowania placówki podczas prac remontowych – w taki sposób, aby utrudnienia miały jak najmniejszy wpływ na obsługę pacjentów.

Efekt finalny przyniesie szereg korzyści zarówno dla chorych, jak i personelu ZPS. Planowane zmiany obejmą modernizację ciągów komunikacyjnych, rejestracji, a w wyniku modernizacji do dyspozycji lekarzy będzie 16 nowych gabinetów. Dzisiaj zdarza się, że pomieszczeń dla lekarzy brakuje.

– W przypadku wydłużenia godzin przyjmowania przez jednego lekarza bywa, że kolejny lekarz musi chwile poczekać aż zwolni się gabinet – tłumaczy prezes Asztabski.

Poprawią się także warunki dla chirurgii jednego dnia, która zyska nowe pomieszczenie. Wybudowana zostanie sala operacyjna z zapleczem dostosowanym do aktualnych wymogów. Będą łóżka dla pacjentów po zabiegu. Ponadto zamiast analogowego rentgena pojawi się rentgen cyfrowy.

Efekt planowanej modernizacji, to poprawa nie tylko komfortu pracy lekarzy, ale i pacjentów, którzy będą przyjmowani w znacznie lepszych warunkach niż dotąd. Główne wejście zostanie usytuowane na poziomie chodnika, na tym nie koniec ponieważ przewidziano likwidację podjazdu, co z pewnością zapewni większą wygodę dla osób niepełnosprawnych. Z kolei szatnia i bufet zmienią lokalizację z piwnic na parter.

Modernizacja ZPS Modernizacja ZPS Modernizacja ZPS Modernizacja ZPS