Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Centaur w ZPS

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie dokłada wszelkich starań, aby obsługa pacjentów stała na jak najwyższym poziomie. Stąd nieustanne inwestycje w najnowszy sprzęt. W ostatnim czasie placówka pozyskała nowy aparat immunochemiczny – Advia Centaur XP firmy Siemens. Urządzenie już działa w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej, zwiększając efektywność wykonywanych badań.

– To aparat najnowszej generacji. Wykonujemy na nim badania z zakresu hormonów , markerów nowotworowych, leków, witamin, chorób zakaźnych, alergii, diagnostyki anemii. Jest to drugi analizator immunochemiczny z serii Advia Centaur w naszej pracowni. Ze względu na dużą ilość badań, obydwa aparaty pracują codziennie. Poza tym w razie awarii jednego z nich, badania wykonujemy na bieżąco na drugim analizatorze. Nowy sprzęt to dodatkowe możliwości jeżeli chodzi o zakres wykonywanych badań, krótszy czas oczekiwania na wynik badania, szybszą diagnozę – mówi Beata Holik-Januś, kierownik Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej ZPS.

aparat immunochemiluminescencyjny  Advia Centaur XP

Nowy analizator, tak jak pozostały sprzęt, obsługiwany jest przez fachowy, przeszkolony personel pracowni. Wykonywane badania objęte są wewnętrzną oraz krajową i międzynarodową kontrolą jakości badań , co pozwala na uzyskanie wyników wysokiej jakości i wiarygodności.