Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Efekty profilaktyki cukrzycy

Aż 163 osoby skorzystały z okazji i sprawdziły, czy nie zagraża im cukrzyca. Bezpłatną, profilaktyczną weekendową akcję przeprowadzili specjaliści Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Gemini Park Tarnów. Do dyspozycji zainteresowanych byli: lekarz diabetolog, dietetyk oraz pielęgniarka.

Badanie rozpoczynała pielęgniarka sprawdzając poziom cukru. Następnie pacjent trafiał do dietetyk, która dokonywała pomiaru ciśnienia, a także obliczała wskaźnik masy ciała. Ostatnim etapem była konsultacja z diabetologiem, gdy dotychczasowe pomiary ukazywały, że dana osoba jest w grupie ryzyka. W sumie do diabetologa w Gemini Park trafiło 45 pacjentów.

– Część z nich otrzymało zalecenie wykonania poszerzonej diagnostyki. Tego typu akcje są bardzo potrzebne, ponieważ bardzo wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z choroby. Z odpowiednio wcześnie wykrytą cukrzycą można normalnie żyć. Niezwykle istotne jest również rzetelne podejście do leczenia – zaznacza lek. med. Renata Burnagiel, specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Wydarzenie w Gemini Park Tarnów stanowiło kolejną odsłonę „Roku prezentów dla naszych pacjentów”. W poprzednich miesiącach mieszkańcy regionu skorzystali m.in. z bezpłatnych badań kardiologicznych, spirometrycznych czy nauki pierwszej pomocy. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku.