Nie blokuj kolejki! Jeśli rezygnujesz z wizyty poinformuj nas o tym! Dzięki temu skorzysta ktoś inny!

27 lipca 2018

Bardzo często zdarza się, że pacjenci, którzy mają zarezerwowaną wizytę u specjalisty rezygnują z niej, nie przychodzą i nie informują o swojej rezygnacji, a na to miejsce mogliby „wskoczyć” inni, którzy mają odległe terminy.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie taki problem odczuwalny jest szczególnie na rehabilitacji, gdzie czasami na zabiegi czeka się wiele miesięcy.

Małgorzata Topolska, kierownik Sekcji Organizacji Promocji i Statystyk w ZPS zwraca uwagę, że gdyby osoby, które z różnych powodów rezygnują z zabiegów, poinformowały o tym przychodnię, to wówczas innym pacjentom znacznie skróciłby się czas oczekiwania na rehabilitację.

Każdego pacjenta, który się zgłasza do nas na zabiegi zapisujemy do kolejki i wyznaczamy termin. Nawet kilkumiesięczny – podkreśla Małgorzata Topolska.Bywa, że nieoczekiwanie ktoś wcześniej zapisany „wykruszy” się, bo wyjeżdża na dłużej albo choruje czy nawet przebywa w szpitalu. Jeżeli nas o tym zawiadomi wcześniej, wówczas kolejna osoba z kolejki może skorzystać z jego miejsca. A jeżeli nie mamy takiej informacji, to miejsce zwyczajnie przepada. Dlatego prosimy aby pacjenci, którzy nie mogą skorzystać z zabiegów odwoływali rezerwacje – dodaje kierownik Sekcji Organizacji Promocji i Statystyk w ZPS.

Posłuchaj:

 

Często zdarza się także, że pacjenci rozpoczynają serię zabiegów i rezygnują w połowie. – Na tym także tracą inni pacjenci – tłumaczy Małgorzata Topolska.

Posłuchaj:

 

Tymczasem rehabilitacja jest bardzo ważnym elementem leczenia. Pomaga stanąć na nogi, zmniejsza ból, przywraca sprawność. W wielu przypadkach jest konieczna by pacjent wrócił do zdrowia.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych najdłuższe kolejki są w tej chwili na laser i ultradźwięki.

Najkrócej czeka się na magnetronik i zabiegi leczenia światłem – solux. Tu terminy są na  wrzesień.

Żeby odwołać wizytę czy zabieg rehabilitacyjny, wystarczy do nas zadzwonić pod nr 14 631 02 40  lub 631 02 84/ rehabilitacja 14 631 02 64

Można to zrobić także za pośrednictwem rejestracji internetowej.

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

 

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support