Październik w ZPS Miesiącem Studentów! Zapraszamy na bezpłatne badania

11 października 2019

Będzie można zbadać wzrok, skorzystać z konsultacji stomatologicznej oraz zrobić badania morfologiczne. PAMIĘTAJCIE O zdrowie trzeba dbać już za młodu! To kapitał, który zaprocentuje w przyszłości!

Na morfologię krwi zapraszamy 18 października

To jedno z najpopularniejszych badań krwi, w którym jak w zwierciadle odbija się cała prawda o stanie twojego zdrowia. Morfologię należy wykonywać przynajmniej raz w roku, a gdy czujesz się osłabiony, łatwiej się męczysz, przytrafiają ci się częstsze infekcje – to badanie powinieneś wykonać natychmiast.

Wynik badania mówi nam o ogólnej kondycji organizmu a zmiany morfologii krwi mogą wskazywać na stany chorobowe: np.; zbyt niska ilość czerwonych krwinek może wskazywać na niedokrwistości ( anemię), wysoka ilość białych krwinek np. o toczącym się stanie zapalnym w organizmie lub innych chorobach krwi. Poziom glukozy – drugie z najczęściej zlecanych badań laboratoryjnych służy rozpoznaniu cukrzycy i stanów przedcukrzycowych – mówi Beata Holik-Januś, kierownik Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej ZPS.

Konsultacje stomatologiczne odbędą się 22 października  

Piękny uśmiech to nie jest tylko kwestia urody. – Niewłaściwa higiena jamy ustnej powoduje namnażanie się bakterii, które mogą prowadzić do wielu poważnych chorób, m.in. problemów z sercem czy stawami. Zaniedbane wady zgryzu z kolei mogą być przyczyną uciążliwego bólu głowy – mówi lekarz stomatolog, Ewelina Tomasiewicz- Ciuruś, która będzie konsultować studentów.

Badania wzroku odbędą się 24 października

Już co czwarty Polak cierpi na krótkowzroczność, co siódmy nie widzi z bliska, a 10 proc. ma astygmatyzm. Okuliści przewidują, że będzie jeszcze gorzej, bo nie badamy regularnie oczu i nie dbamy o nie.

Jedną z przyczyn problemów ze wzrokiem jest zła dieta i zbyt długie przesiadywanie przed komputerem – mówi lekarz okulista, Beata Mikosz, która zaprasza na profilaktyczne badania.

Zapisywać można się telefonicznie pod nr tel. 14 631 02 74 lub osobiście w przychodni przy Skłodowskiej-Curie w rejestracji wizyt prywatnych.  

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona!

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support