PROSTA SPRAWA Sprawdź czy Twoje dziecko ma prosty kręgosłup!

18 stycznia 2020

Ruszamy z kolejnymi badaniami profilaktycznymi z okazji jubileuszu 20-lecia ZPS. W ramach akcji „Prosta sprawa”, raz w miesiącu w sobotę lekarz ortopeda i prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych Jarosław Kolendo będzie badał dziecięce kręgosłupy (bezpłatnie i bez skierowania!).

Już ponad 80 procent dzieci ma wady postawy. Lekceważone mogą doprowadzić do kalectwa.

Profilaktyka to priorytet w dbałości o zdrowie i już na samym początku kiedy zostałem prezesem ZPS uznałem, że taki będzie główny cel mojej działalności w tej przychodni. Lepiej dmuchać na zimne niż później narzekać, że gdzieś strzyka, trzeszczy i boli. Bóle pleców dokuczają coraz większej liczbie osób, stają się plagą współczesnych społeczeństw. Czasem są wynikiem poważnych schorzeń, ale najczęściej powstają z powodu zaniedbań. Siedzący tryb życia, zbyt mała ilość ruchu, nieodpowiednie noszenie teczki z książkami, niedostosowanie ławki szkolnej do warunków fizycznych, to są czynniki środowiskowe, które teoretycznie możemy wyeliminować już na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Brak odpowiedniej profilaktyki może mieć tragiczne konsekwencje w przyszłości – tłumaczy Jarosław Kolendo.

Akcja „Prosta sprawa” rusza od lutego.

Na najmłodszych czekać będą także ciekawe gadżety.

Żeby przyjść na badanie nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy wcześniej się zapisać.

O szczegółach będziemy Was na bieżąco informować. Śledźcie na bieżąco nasz Facebook.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support