Specjalizacja z psychiatrii lek. Ines Szczepańskiej

28 maja 2015
DSC2245.jpg

Zespół Przychodni Specjalistycznych informuje, że lek. Ines Szczepańska w ostatnim czasie uzyskała specjalizację z psychiatrii na Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doktor Szczepańska pracuje zarówno w Przychodni Zdrowia Psychicznego, jak i na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie.

– Warto podkreślić, że moja kariera zawodowa połączyła się z ZPS-em już wtedy, gdy rozpoczęłam studia z psychoterapii. Z oddziałem dziennym współpracuję od 2007 roku. Wówczas pracowałam w placówce jako lekarz na wolontariacie. Cenna jest dla mnie wieloletnia współpraca z ZPS gdyż pozwoliła mi zdobyć doświadczenie zarówno w zawodzie psychiatry jak i psychoterapeuty. Cieszę się, iż obecnie znalazłam się w strukturach oddziału i przychodni mogąc kontynuować współpracę – podkreśla lek. Ines Szczepańska.

Podczas żmudnego procesu specjalizacji, lek. Ines Szczepańska ukończyła różnorodne staże, wszechstronnie przygotowujące do pomocy chorym, a także szereg technik pracy z pacjentami. Warto przytoczyć dość niezwykły przebieg ścieżki zawodowej doktor Szczepańskiej, którą cechuje interdyscyplinarne wykształcenie.

– Po ukończeniu studiów medycznych, pracowałam w firmie farmaceutycznej, ukończyłam studium marketingu i zarządzania i początkowo z tą dziedziną wiązałam swoją przyszłość. Po jakimś czasie pochłonęło mnie poszerzanie wiedzy psychiatrycznej . Uczestniczyłam we wszelakich konferencjach, przygotowywałam szkolenia. Moja praca i poszerzanie wiedzy psychiatrycznej zaowocowały w 2006 r. decyzją, że chcę zostać psychoterapeutą. W 2009 roku ukończyłam studia w tym kierunku – mówi lek. Ines Szczepańska. Specjalistyczne kompleksowe szkolenie w dziedzinie psychoterapii i praca z pacjentami uzmysłowiły mi, iż dalszy mój rozwój zawodowy chcę wiązać z tą dziedziną wróciłam więc do zawodu lekarza i w 2009 r. rozpoczęłam specjalizację z psychiatrii.

– Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, budowanie relacji z innymi ludźmi. Jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim osobom, dzięki którym jestem dziś w tym miejscu. Przekonałam się, że połączenie pracy psychoterapeuty i lekarza psychiatry przekłada się na lepszą i szybszą pomoc pacjentom z wieloma zaburzeniami psychicznymi – dodaje lek. Ines Szczepańska. I przy okazji tłumaczy różnice pomiędzy często mylonymi zawodami.

„Psycholog to absolwent pięcioletnich studiów magisterskich, zaczynających się po maturze, przygotowany do prowadzenia diagnostyki, badań naukowych, doradztwa i prostych form pomocy ludziom zwanych pomocą psychologiczną. Psychiatra to lekarz, który przeszedł pięcioletnie specjalistyczne szkolenie po ukończeniu studiów i stażu lekarskiego. Psychiatrzy czuwają nad całym procesem – od diagnozy, po leczenie głównie farmakologiczne i dalszą profilaktykę pacjentów z zaburzeniami psychicznymi . Psychoterapeuta to odrębny zawód, polegający na szeroko pojętym leczeniu zaburzeń i problemów psychicznych metodami psychoterapeutycznymi (pozalekowymi) wymagający około 7 letniego specjalistycznego szkolenia, w tym czterech lat studiów, które zaczyna się po uzyskaniu wykształcenia wyższego (magisterskiego, lekarskiego)” – kończy lek. Ines Szczepańska.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support