Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Bezcenne porady lekarskie za darmo

Tarnowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości po raz kolejny skorzystali z okazji i za darmo sprawdzili stan zdrowia w Gemini Park Tarnów podczas weekendowej akcji Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Ze statystyk wynika, że przed świętami największe zainteresowanie wzbudzał poziom cukru, który skontrolowały 74 osoby. Dzięki bezpłatnej profilaktyce specjalistów ZPS, wykonano również liczne pomiary ciśnienia i oceny dermatoskopowe znamion, w sumie przeprowadzono prawie 90 tego typu badań. Część pacjentów z niepokojącymi zmianami skórnymi zostało skierowanych do poradni dermatologicznej.

– Nasze stoisko było usytuowane przy strefie gastronomicznej Centrum Handlowego. Wiele osób sprawdzało, jak skonsumowane posiłki przekładają się na zdrowie – mówi Urszula Kot, pielęgniarka w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Akcja przyniosła również szereg bezcennych porad.

– Przede wszystkim przychodziły do mnie mamy, pytając o skazy alergiczne czy prosząc o porady dotyczące żywienia dzieci mających problemy alergiczne – dodaje lek. med. Katarzyna Primowicz – Niczyporuk, specjalista alergologii, chorób wewnętrznych w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

To była ostatnia odsłona przedsięwzięcia pod hasłem „Rok prezentów dla naszych pacjentów”, organizowanego z okazji obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku. W Gemini Park Tarnów przeprowadzono w ciągu roku 5 akcji bezpłatnych badań, z których skorzystało ok. 700 osób. Oprócz tego przeprowadzono również pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy.