Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Nowa jakość dla pacjentów i lekarzy

Dziewięć stanowisk do rejestracji, 16 gabinetów lekarskich i zabiegowych, 1 sala operacyjna, 3 sale pacjentów, nowy w pełni cyfrowy aparat rentgenowski – to tylko najważniejsze liczby nowego obiektu Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie.  W efekcie zakończonej rozbudowy przychodnia zyskała ponad 3000 m kw. powierzchni użytkowej i szerokie możliwości dalszego rozwoju.

– Pomieszczenie i sprzęt to nie wszystko. Istotna jest wyspecjalizowana kadra, którą mamy i będziemy się starać o pozyskanie nowych specjalistów w celu uruchomienia kolejnych specjalności, żeby stworzyć jeszcze szerszą ofertę dla pacjentów – mówi Artur Asztabski, prezes przychodni. Zmiany są widoczne już na pierwszy rzut oka, czyli z zewnątrz. Elegancką elewację dopełniają przeszklenia. Wewnątrz obiektu na pacjentów czeka obszerny i przestronny hol, szatnia, automat do biletów, liczne stanowiska rejestracji i tablica z niezbędnymi informacjami. Obsługa pacjentów ma być szybsza i  przebiegać w bardziej komfortowych warunkach. Koszt rozbudowy to ok. 14,6 mln zł, z czego ok. 3 mln zł stanowi dofinansowanie z miejskiego budżetu. Pozostała kwota pochodzi ze środków ZPS.

– Słowa uznania i podziękowania należą się pracownikom, zarządowi i prezesowi. To oni wypracowali środki finansowe potrzebne na realizację inwestycji. Przez wiele lat ograniczano wydatki bieżąco, żeby uzbierać kapitał nie dla siebie, ale na rozbudowę, na której przede wszystkim skorzystają pacjenci – powiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podczas uroczystego otwarcia obiektu, poświęconego przez Stanisława Bilskiego, proboszcza parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

W inauguracji uczestniczyli m.in. posłowie, przedstawiciele Rady Miasta, NFZ i placówek medycznych. – W imieniu radnych dziękuję prezesowi za starania i twarde stanowisko, żeby rozbudować przychodnię, która będzie służyć pacjentom z całego regionu – podkreślił Kazimierz Koprowski, przewodniczący Rady Miasta w Tarnowie.

Uroczystości towarzyszył pokaz filmu przedstawiającego historię ZPS na przestrzeni lat. Specjaliści w przyszłość patrzą z dużymi nadziejami.

– To zupełnie nowa jakość. Będziemy pracować bezpieczniej, w warunkach, które nie odbiegają od tych europejskich. Otwierają się przed nami wielkie możliwości rozwoju – zaznacza lek. med. Jacek Kawecki, kierownik jednodniowego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.