Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów w kriokomorze

7 listopada 2016

Piłkarze ręczni I-ligowego klubu SPR PWSZ Tarnów skorzystali z terapii w kriokomorze Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Dla zawodników i trenera 3-minutowy zabieg w temperaturze wynoszącej sporo poniżej – 100 stopni Celsjusza był nowością. – Było zimno, ale czuć, że to dobre dla organizmu zimno – podkreślał trener Marcin Ogarek.

Zawodnicy SPR PWSZ Tarnów rozegrali już 8 meczów w tym sezonie. Trudy rozgrywek są coraz bardziej odczuwalne.  – Odnowa biologiczna odgrywa duże znaczenie w piłce ręcznej. To sport bardzo kontaktowy, nie brakuje urazów. Najwięcej jest stłuczeń, naciągnięć, naderwań. Zawodnicy z każdym kolejnym meczem uskarżają się na mniejsze bądź większe urazy. Mamy nadzieję, że krioterapia pomoże nam zapobiegać kontuzjom oraz regenerować organizmy moich podopiecznych – tłumaczy trener Ogarek. Kolejny mecz SPR PWSZ Tarnów już w sobotę 12 listopada w hali tarnowskiej PWSZ.

Więcej o krioterapii można przeczytać tutaj.

 

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support