Bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Zdrowia

6 kwietnia 2016
shutterstock_73663168-1200x800.jpg

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie aktywnie przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Tego dnia każdy zainteresowany może bezpłatnie zbadać poziom cukru i zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Badania będą wykonywane w gabinecie zabiegowym (I piętro, gabinet 104) w budynku ZPS przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Tarnowie w godz. 7-19.

Profilaktyka jest związana z hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, które brzmi – „Pokonaj cukrzycę!”. Według statystyk WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), ok. 350 mln osób na całym świecie cierpi na cukrzycę. Prognozy mówią, że wspomniana choroba do 2030 r. stanie się siódmą najczęściej występującą przyczyną zgonów.

Rozróżniane są dwa główne typy choroby. W pierwszym przypadku, chorzy zazwyczaj w ogóle nie wytwarzają własnej insuliny. Zdecydowaną większość, bo 90 procent zachorowań stanowi cukrzyca typu 2 – chorzy najczęściej wytwarzają własną insulinę, ale w niewystarczającej ilości lub ich organizm nie jest w stanie jej właściwie wykorzystywać. Osoby cierpiące na cukrzycę 2 typu na ogół mają nadwagę i prowadzą siedzący tryb życia.

Specjaliści podkreślają, że przy zastosowaniu właściwego leczenia wpływ cukrzycy na życie chorego można zminimalizować.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support