Opieka nad ekstremalnymi kolarzami

16 stycznia 2016

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zapewnił obsługę medyczną uczestnikom Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym. Zawody odbyły się dziś na terenach zielonych osiedla Legionów, Dirt Parku oraz na parkingu Gemini Park Tarnów. W szranki stanęło ok. 100 miłośników ekstremalnego ścigania. Rywalizowano w różnych kategoriach, specjaliści ZPS czuwali nad zdrowiem startujących.

– Świadczyliśmy głównie usługi z zakresu masażu startowego, mającego na celu przygotowanie i rozgrzanie mięśni oraz powysiłkowego, który prowadzi do jak najszybszego rozluźnienia mięśni po przejeździe – mówi Jakub Kwiek, fizjoterapeuta w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Trasa zawodów była zróżnicowana, nie zabrakło stromych podjazdów, błota oraz przeszkód. Nie wszyscy kolarze uniknęli upadków. Na szczęście zazwyczaj kończyło się na otarciach i potłuczeniach.

–  Niektórzy zawodnicy przychodzili ze starymi urazami, udzieliliśmy sporo porad. Ogółem świadomość osób uprawiających sport jest coraz szersza. Widzą pozytywne efekty odnowy biologicznej chociażby w kriokomorze – dodaje Jakub Kwiek.

Zespół Przychodni Specjalistyczych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support