Pacjenci zadowoleni z szybkiej terapii

27 marca 2015
client.jpg

Pierwsze miesiące funkcjonowania szybkiej ścieżki onkologicznej przyniosły pozytywne wrażenia pacjentów. – Życzyłbym sobie i wszystkim pacjentom, żeby służba zdrowia działała tak, jak to wyglądało w moim przypadku. Nigdzie nie musiałem chodzić czy dokonywać samodzielnej rejestracji.

Jedynie czekałem na telefon z informacją. Cały proces przebiegał bardzo szybko i sprawnie, z wielką wygodą dla pacjenta. Jestem mile zaskoczony i zadowolony – mówi pan Wojciech, którego ulga jest tym większa, gdyż nowotwór nie został potwierdzony.

Od początku roku w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie już 20 osób skorzystało z pakietu onkologicznego, z czego w 5 przypadkach podejrzenie choroby nowotworowej stwierdzono w poradni lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej ZPS.

– Pozostali pacjenci zostali skierowani z naszych poradni specjalistycznych bądź innych placówek, działających nie tylko w Tarnowie, ale i Mędrzechowie czy Czarnej. Co ważne, u dziewięciu pacjentów nowotwór nie potwierdził się. Z kolei pozostałe osoby są na etapie pogłębionej diagnostyki lub konsylium. Rzeczywiście jest znacznie szybciej. Na przykład na badanie tomografem nie trzeba czekać dłużej niż tydzień – mówią Aldona Tabiś i Lilla Cyprowska. Koordynatorki medyczne dodają, że nie ma najmniejszych problemów z komunikacją z pacjentami, większość podaje nawet dwa numery telefoniczne.

Nieustannie rośnie liczba pacjentów pierwszorazowych. Ich liczba wynosi już około 2800. – Pacjenci nie kryją zadowolenia. Na tyle podoba im się sposób załatwiania formalności, że często przychodzą do nas także po zdiagnozowaniu, chociaż nasza rola kończy się wraz z zakończeniem tego procesu – tłumaczą koordynatorki medyczne.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support