PORADNIK PACJENTA – sprawdź co powinieneś wiedzieć w związku z koronawirusem

25 marca 2020

Czym jest koronawirus? Co zrobić jeżeli zauważymy u siebie niepokojące objawy? Jakie dolegliwości mogą świadczyć o koronawirusie? Jak działają teraz poradnie diagnostyczne i jak wyglądają konsultacje lekarskie? Z myślą o pacjentach opracowaliśmy specjalny Poradnik, który pomoże odnaleźć się w nowej – mamy nadzieję, że chwilowej- rzeczywistości.

W Poradniku są także numery telefonów do naszych specjalistów, którzy udzielają teleporad medycznych oraz informacje na temat nowych zasad funkcjonowania przychodni w związku z wprowadzonymi restrykcjami.

– Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja z jaką przyszło nam się zmierzyć, u wielu osób budzi niepokój. Dlatego opracowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże naszym pacjentom odnaleźć się w tej nowej – mamy nadzieję, że chwilowej- rzeczywistości. Zawiera on najbardziej aktualne informacje pomagające pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej. Pragnę podkreślić, że nasi specjaliści cały czas są do dyspozycji pacjentów, teraz trochę w innej formie, bo staramy się ograniczać bezpośrednie kontakty. Zachęcamy do korzystania z teleporad medycznych, numery telefonów są także w tym poradniku. Oczywiście jeżeli zachodzi taka potrzeba pacjent jest przyjmowany w przychodni przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa – mówi prezes ZPS, lekarz Jarosław Kolendo.

Posłuchaj:

 

Wszyscy pacjenci wchodzący do przychodni zostają poddani wstępnej kwalifikacji polegającej na zebraniu wywiadu epidemiologicznego i pomiarze temperatury.

Warto pamiętać, że lekarz udzielający porady telefonicznej na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia skierowania, e-recepty czy też zwolnienia lekarskiego.

 

Tutaj znajdziesz wszelkie niezbędne informacje:

https://zps.tarnow.pl/wp-content/uploads/2020/03/corona-4943044_12801.jpg

 

 

Tarnów, marzec 2020 r.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010
DBO 000034332

2017 © - Zespół Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Satis.net.pl

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support