Precyzyjne badania pracy mózgu

5 grudnia 2014
badanie-mozgu-1200x800.png

Większa precyzja i w konsekwencji dokładniejsza diagnoza – to główne walory nowego aparatu EEG zakupionego przez Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Za pomocą aparatu, którego wartość to 73 tys. zł, wykonywanych jest miesięcznie przeciętnie 200 badań dla pacjentów z kilku powiatów.

– Nasza pracownia należy do najbardziej obleganych w regionie – podkreśla Artur Asztabski, prezes ZPS w Tarnowie.

W całym regionie tego typu aparaty służące do diagnostyki pracy mózgu posiadają nieliczni np. tarnowskie szpitale, a w przychodniach w Dąbrowie Tarnowskiej, Brzesku czy Tuchowie należą one do rzadkości. W efekcie pracowania EEG w ZPS w Tarnowie obsługuje pacjentów z całego regionu, obejmującego m.in. Dąbrowę Tarnowską, Brzesko czy Tuchów. PrzeciętAparat EEGnie miesięcznie wykonuje się za jego pomocą około 200 badań zarówno dzieci jak i dorosłych. Służą one do diagnostyki czynności biometrycznej mózgu i są stosowane głównie w diagnostyce i monitorowaniu leczenia padaczki. Ponadto EEG wykonywane jest przy bólach głowy oraz po urazach głowy. – Badanie trwa mniej więcej pół godziny, w niektórych wypadkach wykonywane jest we śnie i trwa wówczas około godziny. W jego trakcie pacjent musi być zrelaksowany, spokojny – tłumaczy starsza pielęgniarka Ewa Kowalczyk dodając, że to dopiero pierwszy etap. Później zapis wykonany przez aparat EEG jest szczegółowo analizowany i opisywany przez lekarzy neurologów, posiadających wymagane kwalifikacje. – Mamy czterech lekarzy dysponujących odpowiednimi uprawieniami. Ich praca to podstawa dalszego leczenia – podkreśla prezes Asztabski.

 

Ze względu na specyfikę badania i jego długość konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Obok badań w ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wykonywanych na podstawie skierowania głównie od neurologa lub psychiatry, przychodnia wykonuje także badania odpłatne.

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie
Sp. z o.o.
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1
ul. Mostowa 6
33-100 Tarnów

NIP: 8733250820
REGON: 851800010

Wykonanie: Satis.net.pl . 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako “RODO”, lub “Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa. W zakładce RODO znajdziesz pełną informacje na ten temat.

Czytanie treści Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support