Zespół Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w Tarnowie.

Sprawdź, czy serce nie bije na alarm

W najbliższy weekend mieszkańcy Tarnowa i okolic mają doskonałą okazję do tego, aby sprawdzić, czy ich serca nie biją na alarm. A problemów kardiologicznych nie wolno lekceważyć, gdyż według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż 46 procent zgonów w Polsce jest spowodowanych chorobami układu krążenia. W sobotę, 26 września bądź niedzielę, 27 września warto więc odwiedzić Gemini Park Tarnów i skorzystać z darmowych badań EKG, mierzenia ciśnienia i porad kardiologów z Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie.

Prozdrowotna akcja odbędzie się w godz. 14-18. Warto dodać, że w ostatnią niedzielę września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Serca.

Wydarzenie w Gemini Park Tarnów stanowi kolejną odsłonę „Roku prezentów dla naszych pacjentów”. W poprzednich miesiącach mieszkańcy regionu skorzystali m.in. z bezpłatnych badań spirometrycznych czy nauki pierwszej pomocy. Akcja jest organizowana w ramach obchodów 15-lecia działalności ZPS. Przypomnijmy: Zespół Przychodni Specjalistycznych powstał w wyniku restrukturyzacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika i jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej działa od 12 czerwca 2000 roku.

Bezpłatne badania EKG